Hospital Leadership, Strategy, And Culture In The Age of Health Care Reform

נותרו רק 11 חודשים לפני שגורם הרכישה הערכי של חוק הטיפול במחיר סביר אמור להיכנס לתוקף, זהו זמן מועיל לזכור כיצד ספקי שירותי כושר, ובתי חולים במיוחד, מתכננים לנווט ביעילות בשינוי ההסתגלותי לבוא. המשלוח של שירותי הבריאות הוא ספציפי, מסובך ומקוטע כיום. במשך שלושים השנים שלאחר מכן, אף ענף אחר לא חווה עירוי כה גדול של התקדמות טכנולוגית במקביל לזמן זהה המתפקד בתוך תרבות שהתפתחה באטיות ובשיטתיות במהלך המאה האחרונה. הקצב האבולוציוני של תת התרבות הבריאותית מוכן להתבאס למציאות מחויבת. אחד במאמץ לדרוש באופן בלתי נמנע ממנהיגות בתחום הטיפול בכושר כדי לבצע זווית חדשה ומתקדמת במשלוח בהיצע שלהם, כך שתוכלו לעמוד בדרישות המתעוררות.

ראשית, קטע בפרטי השינויים הקרובים. הרעיון של רכישה ערכית הוא שלקוחות הצעות טיפולי כושר (כלומר מדיקר, מדיקייד, ובאופן בלתי נמנע בעקבות מובילי הממשלה, מבטחים פרטיים) מקיימים את נושאי הצעות הטיפול הכושר בתשלום עבור כל מחיר ושירות רב. אמנם זה יישמע מציאותי, פרגמטי והגיוני, אך מעביר ביעילות את כל נוף ההחזר מניתוח / הליך דחוף להחזר לאחד המורכב מאמצעים גדולים בחמישה אזורים מרכזיים בטיפול באדם. כדי להנחות ולהכריח את המסחר הבלתי נשמע הזה, משרד הבריאות והשירותים האנושיים (HHS), מעודד גם את הקמתם מרצון של ארגוני טיפוח אחראיים כדי לשבח נשאים שבאמצעות תיאום, שיתוף פעולה וקהילה, מספקים ערך נכון ביותר המושפעים ביותר. השלכות של אדם בשלב כלשהו ברצף של גאדג’ט התחבורה הרפואי.

מכונת ההחזר המוצעת עשויה להחזיק את הספקים באחריות לשכר הטרחה ולטיפול ממדרגה ראשונה, משלושה ימים לפני קבלת בית הבראה ועד 90 יום לאחר שחרור מתקן הבריאות. כדי לקבל מושג על מורכבות המשתנים, מבחינת מסירת המטופלים למסיבת יום ההולדת האחראית הבאה ברצף הטיפול, מיפיתי טכניקה של אדם מושפע שנכנס למתקן בריאות לטיפול כירורגי. זה לא מוזר שמטופלים נבדקים, מזוהים, מטפלים, מטפלים ומטפלים על ידי שימוש בכשלושים איש או אישה, מכשירים שימושיים שנמצאים כל אחד מחוץ לדלתות של מתקן הבריאות. יחידות המאפיינות ומתקשרות הן בפנימיות והן כלפי חוץ עם צוותי מומחים המתמקדים במיטוב הטיפול. עם כל מסירה ועם כל גבר או אישה בכל צוות או יחידה, משתנים טיפול ושיחה למכשיר. Build a well

מבחינה היסטורית, מבנים נחמדים מתעשיות אחרות (כלומר Six Sigma, Total Quality Management) התמקדו בביטול יכולת השונות במערכת הופעת העלויות שלהם. ככל שמשתנים פחות עשויים להשפיע על העקביות, כך התוצאות יוצאות דופן יותר. גישה זו אמנם הוכיחה את עצמה בתעשיות הייצור, אך שירותי הבריאות מציבים קבוצה של אתגרים שחוצים מעבר לסביבות מבוקרות כאלה. שירותי הבריאות מציגים גם את המשתנה המרבי הבלתי צפוי הבלתי נשוי של כולם; כל גבר או אישה שנפגעו.

דבר חיוני נוסף שאי אפשר להשמיט הוא הנוף הרגשי הטעון להפליא שבו מועבר טיפול בכושר. ההשלכות של כישלון עוברות כראוי מעבר להחמצת מכסת הכנסה רבעונית או יעד שילוח מחודש לחודש, והרופאים מביאים איתם את הנטל הכבד והרגשי של האחריות, יום יום ויום. הוסיפו לכך את המחסור הסיעודי הכרוני (שהוחמר באמצעות פיטורים למשך תקופת המיתון), המתח שמגיע עם העמימות של חילופי דברים יוצאי דופן, שכבת דור חדש אחד על פני אחר (מה שיוצר שיאים נוספים ורצון. לניטור נוסף) ותת-תרבות בתעשייה שיש לה שורשים עמוקים בעידן שעבר והמשימה מוקדמת מאיתנו נכנסת יותר למיקוד.

מה שמביא אותנו לשאילתה; איזו שיטה צריכה הנהגה לנקוט כדרך להעביר ביעילות את גאדג’ט המשלוח דרך גורם ההטיה שבו נחמדים טיפול והגבלת שכר טרחה? כיצד אוסף זה של קבלנים ומפעלים חסרי פניות יתאם טיפול ויעמוד במדדים החדשים מהמעלה הראשונה המוצעים באמצעות HHS? עובדת הבעיה היא ששירותי הבריאות הם האדם האנושי המרבי בתעשיות הלאומיות שלנו, ורפורמה בו כדי לספק את הצרכים הדמוגרפיים המשתנים ואת האילוצים הכספיים של החברה שלנו עשויה גם להוביל את ההנהגה לבחון מחדש כיצד הם בוחרים לקיים אינטראקציה ולשלב את הפרט האנושי מערכת.

בהתחשב בשיטה זו, רישום של המחקרים שנבדקו על ידי עמיתים לגורמים חריגים בטיפול וטיפול בכיסוי דמי פיתרון אפשרי; טיפוח האינטליגנציה הרגשית אצל אנשי טיפולי כושר. לאחר שבדקנו יותר משלושה תריסרים שפורסמו

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *